DIONICE,LOTO I OSTALE IGRE NA SREĆU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
VAŽNA OBAVIJEST !!! U cilju unaprijeđenja foruma i unaprijeđenje poslovanja kroz uvođenje novih proizvoda i instrumenata uvodimo instrument psovanja na forumu za sve naše pretplatnike. Izrazite svoje osjećaje prema drugima i postanite bolji investitor !!!Ekskluzivno !!! Forum Investitor je u posjedu tehničkih targeta najpoznatijeg tehničkog analitičara kolege za Crobex i neke od dionica sa zagrebačke burze. CROBEX 1100 HT-R-A 155 ATPL-R-A 240 LEDO-R-A 900 DIOK-R-A 0 TISK-R-A 78 DLKV-R-A 75 ULPL-R-A 160 ADPL-R-A 9 LKPC-R-A 340 Pratite promjene iz sata u sat ! Ostanite prisebni. Uključite radio ili TV prijemnik. Isključite aparate na struju i plin, zatvorite vodu. Upotrijebite specijalna ili priručna zaštitna sredstva, pancirke, šljemove, boce s kisikom. Zapamtite: Opasnost traje sve dok se ne oglasi ZVUČNI SIGNAL ZA PRESTANAK OPASNOSTI ili dok nadležne službe ne daju nove targete !

 

 ZLATO

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 13
Registration date : 11.03.2009

ZLATO Empty
PostajNaslov: ZLATO   ZLATO Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 10:12 pm

Zamolio bih kolegu Lorda Humungusa da započne ovu temu jer je on ovdje najveći autoritet i ima puno znanja što teoretskog, što praktičnog.
[Vrh] Go down
https://investitor.forumcroatian.com
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 11:11 pm

Admin je napisao/la:
Zamolio bih kolegu Lorda Humungusa da započne ovu temu jer je on ovdje najveći autoritet i ima puno znanja što teoretskog, što praktičnog.

Trenutno nemre jer mora blejati u my precious [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Lord_Humungus

Lord_Humungus


Broj postova : 5
Registration date : 16.03.2010

ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 11:40 pm

Felga je napisao/la:
Admin je napisao/la:
Zamolio bih kolegu Lorda Humungusa da započne ovu temu jer je on ovdje najveći autoritet i ima puno znanja što teoretskog, što praktičnog.

Trenutno nemre jer mora blejati u my precious [You must be registered and logged in to see this image.]

Je, treba mi dosta vremena da napravim inventuru..... Ali svakako cu se ukljuciti....
[Vrh] Go down
Lord_Humungus

Lord_Humungus


Broj postova : 5
Registration date : 16.03.2010

ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 11:46 pm

Moje skromno misljenje je da se sve vecom brzinom priblizavamo scenariju iz mog avatara. Ljudi misle da se pare printaju. Ali ne printaju se. Stvar je jos bolja. Samo se dodaju nule u kompjuterima. Malo ljudi zna razilku izmedju novca i valute. Ove kunjerose koje drzite u novcaniku su valuta. Sareni papiric intrizicne vrijednosti par lipa makar na njemu bio Starcevic. Roha moze to printati ili dodavati nule u kompjuteru. Svejedno. Potonje je jeftinije tako da ne sumnjam ako Roha ode (a mislim da je na odlasku) da ce Suker ukucavati nule ko da nema sutra. Problem je sto Sukera ima po cijelom svijetu: Ben, Trichet, itd....

Pogledajte si malo filmove na jubito: Zeitgeist Addendum, Zeitgeist, Fall of the republic, Obama Deception pa cete sami izvuci zakljucke.

Pogledajte si i sajt: [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepet oľu 19, 2010 1:27 am

Lord_Humungus je napisao/la:
Moje skromno misljenje je da se sve vecom brzinom priblizavamo scenariju iz mog avatara. Ljudi misle da se pare printaju. Ali ne printaju se. Stvar je jos bolja. Samo se dodaju nule u kompjuterima. Malo ljudi zna razilku izmedju novca i valute. Ove kunjerose koje drzite u novcaniku su valuta. Sareni papiric intrizicne vrijednosti par lipa makar na njemu bio Starcevic. Roha moze to printati ili dodavati nule u kompjuteru. Svejedno. Potonje je jeftinije tako da ne sumnjam ako Roha ode (a mislim da je na odlasku) da ce Suker ukucavati nule ko da nema sutra. Problem je sto Sukera ima po cijelom svijetu: Ben, Trichet, itd....

Pogledajte si malo filmove na jubito: Zeitgeist Addendum, Zeitgeist, Fall of the republic, Obama Deception pa cete sami izvuci zakljucke.

Pogledajte si i sajt: [You must be registered and logged in to see this link.]


Komšija a gde ti to kupuješ? Jel moram po to u Zagreb u onu Konjsku ulicu?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimesub oľu 20, 2010 1:11 pm

I mi smo svojevremeno skupljali zlato u ovećim količinama. Eno ga i dalje je na hrpama kojekuda, ali nas više nema. Dakle, kako nam je skupljanje zlata pomoglo? Bojim se nikako. Usput, riga mi se od avatara ovog Stefice [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 12:01 am

Erwin je napisao/la:
I mi smo svojevremeno skupljali zlato u ovećim količinama. Eno ga i dalje je na hrpama kojekuda, ali nas više nema. Dakle, kako nam je skupljanje zlata pomoglo? Bojim se nikako. Usput, riga mi se od avatara ovog Stefice [You must be registered and logged in to see this image.]

Slušaj ti bre. Nemoj da se kačimo. Šta ti mene tu prozivaš. Ko da če zlato da ti pomogne. Dođi bre u Korenicu pa da vidimo čija mati crnu vunu prede!!! Ej, ti debeli šta moderišeš - briši bre ovog dok ga ja ne obrišem.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 12:08 am

Opet ovi o ustašama i partizanima :roll:
Dajte vi meni o zlatu pričajte.To me zanima. Zašto da kupim, gdje,pošto i koliko? Što se događa sa zlatom u deflaciji a što u hiperinflaciji? To vi meni recite :study:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 12:11 am

Zajcev je napisao/la:
Opet ovi o ustašama i partizanima :roll:
Dajte vi meni o zlatu pričajte.To me zanima. Zašto da kupim, gdje,pošto i koliko? Što se događa sa zlatom u deflaciji a što u hiperinflaciji? To vi meni recite, NVNK :study:

Zlato je bre ako imaš para doboro za zube. Za ostalo batali. Šta če ti to? Nema se bre za leb. Koje crno zlato? To je bre samo za ove u Konjščinsku.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 12:12 am

Lord_Humungus je napisao/la:
Felga je napisao/la:
Admin je napisao/la:
Zamolio bih kolegu Lorda Humungusa da započne ovu temu jer je on ovdje najveći autoritet i ima puno znanja što teoretskog, što praktičnog.

Trenutno nemre jer mora blejati u my precious [You must be registered and logged in to see this image.]

Je, treba mi dosta vremena da napravim inventuru..... Ali svakako cu se ukljuciti....

Jel si ti neki novi? Nemoj da se ljutiš komšija al mlogo si bre ružan!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 1:16 am

Stevica je napisao/la:
Lord_Humungus je napisao/la:
Felga je napisao/la:
Admin je napisao/la:
Zamolio bih kolegu Lorda Humungusa da započne ovu temu jer je on ovdje najveći autoritet i ima puno znanja što teoretskog, što praktičnog.

Trenutno nemre jer mora blejati u my precious [You must be registered and logged in to see this image.]

Je, treba mi dosta vremena da napravim inventuru..... Ali svakako cu se ukljuciti....

Jel si ti neki novi? Nemoj da se ljutiš komšija al mlogo si bre ružan!

A ko da si ti neka ljepota [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 10:42 am

Felga je napisao/la:
Stevica je napisao/la:
Lord_Humungus je napisao/la:
Felga je napisao/la:
Admin je napisao/la:
Zamolio bih kolegu Lorda Humungusa da započne ovu temu jer je on ovdje najveći autoritet i ima puno znanja što teoretskog, što praktičnog.

Trenutno nemre jer mora blejati u my precious [You must be registered and logged in to see this image.]

Je, treba mi dosta vremena da napravim inventuru..... Ali svakako cu se ukljuciti....

Jel si ti neki novi? Nemoj da se ljutiš komšija al mlogo si bre ružan!

A ko da si ti neka ljepota [You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj s moje slike je prasno Sofiju Loren. Sumnjam da je to uspelo Lordu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 11:14 am

Stevica je napisao/la:
Felga je napisao/la:
Stevica je napisao/la:
Lord_Humungus je napisao/la:
Felga je napisao/la:
Admin je napisao/la:
Zamolio bih kolegu Lorda Humungusa da započne ovu temu jer je on ovdje najveći autoritet i ima puno znanja što teoretskog, što praktičnog.

Trenutno nemre jer mora blejati u my precious [You must be registered and logged in to see this image.]

Je, treba mi dosta vremena da napravim inventuru..... Ali svakako cu se ukljuciti....

Jel si ti neki novi? Nemoj da se ljutiš komšija al mlogo si bre ružan!

A ko da si ti neka ljepota [You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj s moje slike je prasno Sofiju Loren. Sumnjam da je to uspelo Lordu.

Ovaj moj sa slike je praskao u letu. Sumnjam da je to činio ovaj tvoj sa slike
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 1:52 pm

Zajcev je napisao/la:
Opet ovi o ustašama i partizanima :roll:
Dajte vi meni o zlatu pričajte.To me zanima. Zašto da kupim, gdje,pošto i koliko? Što se događa sa zlatom u deflaciji a što u hiperinflaciji? To vi meni recite :study:
Jebote zlato u Deflaciji, to je čista popušiona,  Dubai filter 160..
E alu hiper inflaciji si car sa zlatom u tome ti je drugar moj razlika.
Sad samo pokušaj saznati jesmo li u Deflaciji ili Inflaciji?

Pitaj Rohu, on navodno sve zna
[Vrh] Go down
Fedya

Fedya


Broj postova : 205
Registration date : 19.03.2010

ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 1:58 pm

T1000 je napisao/la:
Zajcev je napisao/la:
Opet ovi o ustašama i partizanima :roll:
Dajte vi meni o zlatu pričajte.To me zanima. Zašto da kupim, gdje,pošto i koliko? Što se događa sa zlatom u deflaciji a što u hiperinflaciji? To vi meni recite :study:
Jebote zlato u Deflaciji, to je čista popušiona,  Dubai filter 160..
E alu hiper inflaciji si car sa zlatom u tome ti je drugar moj razlika.
Sad samo pokušaj saznati jesmo li u Deflaciji ili Inflaciji?

Pitaj Rohu, on navodno sve zna



Imate pravo kolega, ali ako se ispostavi da smo stvarno sad u deflaciji a idemo u hiperinflaciju kao što svi najavljuju, što onda?
Kako znati kad je dno deflacije, ukrcati se u zlato i odvoziti se u zlatu do kraja hiperinflacije?
Kako?
Kako?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 2:21 pm

Pitaj Vidru mudrijašu 
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 6:35 pm

T1000 je napisao/la:


Pitaj Rohu, on navodno sve zna

Jel zato prodo na dnu? I to ne lokalnom! :albino:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 22, 2010 6:36 pm

Felga je napisao/la:


Ovaj moj sa slike je praskao u letu. Sumnjam da je to činio ovaj tvoj sa slike

Jel mu zato vrat taki?
[Vrh] Go down
ententinis

ententinis


Broj postova : 4
Registration date : 20.03.2010

ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimesri oľu 24, 2010 6:28 pm

Korekcija cijene zlata koja se dogodila nakon što je zlato dostiglo ATH od 1225$ 03.12.2009., dovela je cijenu zlata do lokalnog dna na 1075$ ali prema svemu sudeći cijena zlata je našla potporu na 1100$ gdje se trenutno i nalazi.

Kakve su perspektive zlata kratkoročno?

Ulaganja u specijalizirane ETF Gold fondove u velikom su padu u odnosu na isti period prošle godine.
Long pozicije, na tržištu derivata, u futures-ima i opcijama zlata, su pale za 3% i nalaze se na svom 20-dnevnom dnu.
Korelacija između cijene zlata i tzv. open interest Comex futures ugovora je u trećem mjesecu 2010. tek na 50% one iz prosjeka zadnjih 12 mjeseci.
Austrian Muenze Oesterreich AG, proizvođač najprodavanijeg zlatnika u Europi tzv "Filharmonije" je objavio vijest da je prodaja pala za 4/5 u odnosu na rekordni početak 2009. godine.

Pa što je onda to što drži cijenu zlata na razini od 1100$ unatoč ovim negativnim utjecajima?

Da li je to nesigurna politička i ekonomska situacija u svijetu koja daje potvrdu zlatu kao glavnom "utočištu" za vrijeme nesigurnosti i krize?
Da li je to nesiguran status dolara kao ultimativnog pokretača cijene zlata?
Da li je to povećana potražnja za fizičkim zlatom umjesto za "pisanim obećanjem" u obliku certifikata ili Comex opcija?
Da li profesionalni investitori, kao i obični ljudi, postaju svjesni da u svijetu kontinuirane erozije vrijednosti valuta, jedini način održavanja vrijednosti imovine je upravo u zlatu, i to u fizičkom zlatu, bilo ono investicijsko, industrijsko ili ukrasno?

Davanje procjena kretanja cijene zlata uvijek je vrlo riskantno ali jedno je sigurno.
Svaki dobar investitor ima ili će imati zlato u svom portfelju.


[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimesub oľu 27, 2010 12:35 am

ententinis je napisao/la:

Svaki dobar investitor ima ili će imati zlato u svom portfelju.

Jel ima komšija Geronimo, Knele, Governor, Plavi išta od toga. Ne računam ono iz Konjščinske.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimesub oľu 27, 2010 4:01 pm

Zimbabwe — Gold for Bread





Here’s an amazing story out of Zimbabwe. Zimbawe was once hailed as the breadbasket of Africa. Now, according to the video, the Zimbabwean people, once one of the best educated and most productive in Africa, have become a nation of gold panners and grub-stake miners. Why? Because Zimbabwe’s currency is worthless. To buy food, you need gold. According to the video, one-tenth of a gram of gold buys a loaf of bread.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
ivek123

ivek123


Broj postova : 2
Registration date : 29.03.2010

ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon oľu 29, 2010 12:39 am

peromadjar je napisao/la:
Zimbabwe — Gold for Bread





Here’s an amazing story out of Zimbabwe. Zimbawe was once hailed as the breadbasket of Africa. Now, according to the video, the Zimbabwean people, once one of the best educated and most productive in Africa, have become a nation of gold panners and grub-stake miners. Why? Because Zimbabwe’s currency is worthless. To buy food, you need gold. According to the video, one-tenth of a gram of gold buys a loaf of bread.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nas narod sve krivo shvaca. Kod nas bi moglo biti olovo za kruh....
[Vrh] Go down
Fedya

Fedya


Broj postova : 205
Registration date : 19.03.2010

ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimepon tra 05, 2010 8:14 pm

Ivek, kakva je situacija sa isporukama fizičkog zlata?
Jel ima Simfoničara?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitimesub tra 10, 2010 12:58 am

Kod mene na mojoj radnoj stanici od Bloomberga (plaćam pretplatu 500$ mjesečno) piše da je cijena zlata ponovo narasla. To sam ustanovio nakon što je stajao znak plusa uz cijenu.
Dosta je skupa ta radna stanica ali se isplati. Pozdrav
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ZLATO Empty
PostajNaslov: Osnovne informacije o zlatu   ZLATO Icon_minitimeuto tra 13, 2010 6:37 pm

Evo nekoliko misli o zlatu i srebru, koje nećete pročitati na naslovnicama najčitanijih hrvatskih listova, a trebali bi.

1) "NEŠTO"

Da bi ljudi vjerovali u valutu (kunu, euro, dolar itd), trebaju vjerovati da iza te valute stoji "nešto".

2) SLUČAJ "MARKOVIĆ"

Ako se sjećate, kad su narodi i narodnosti SFR Jugoslavije izgubili vjeru u tadašnji dinar i hiperinflacija krenula, Ante je Marković predstavio stabilizacijski plan u obliku 1 njemačka marka za 7 dinara. I tada je inflacija odjednom prestala. (Da bi to mogao napraviti, morao je imati "nešto", i imao je. Imao je nešto rezervi njemačkih maraka u trezoru, pa ih je i iskoristio za učvršćenje vjere u tadašnji dinar.) No, učvršćenje Markovićeva dinara nije dugo trajalo (najprije je dinar devalvirao na 13 a onda je otišao u vječnost) zato jer je štamparija na Topčideru krenula štampat, i to zato jer joj nije naređivao Marković nego Milošević. To se onda kasnije izrodilo u svjetski hiperinflacijski rekord što su ga Srbi i Crnogorci doživjeli u Miloševićevoj Jugi, ali to nas ovdje nije briga, jer smo mi krenuli malo drugim putem.

3) SLUČAJ "VALENTIĆ"

Ako se još dodatno sjećate, i hrvatski je dinar u vrijeme Valentića bio na rubu hiperinflacije, i onda je Valentić predstavio stabilizacijski plan 1 njemačka marka za 4444 hrda. Bilo je to vrlo smjelo od njega, jer nismo baš imali puno maraka, ali ono što smo imali, čovjek je opet dobro iskoristio. Uskoro su ljudi i banke skužile da je 4444 previše i tečaj je začudo počeo padati, polako, polako, sve do ispod 4000, i zaustavio se negdje između 3700 i 3900. Varaždinska je banka prva skužila igru, pa je ponudila manje hrda za više maraka, i stvorio se red za kupnju maraka na Jelačić placu u Zagrebu, Varteks, prvi kat. Poanta je: Valentić je imao "nešto" čime je zaustavio inflaciju.

4) SLUČAJ "MARKA"

Međutim, danas u svijetu imamo jedan problemčić. Njemačke marke više nema, a sve da je i ima, ima još jedan problemčić. Ono što je njemačka marka potkraj 80-tih bila SFRJ dinaru i početkom 90-tih HR dinaru ("nešto" čime se može zabremzat inflacija), to je od kraja drugog svjetskog rata naovamo njemačkoj marci bio američki dolar: rezerva "nečeg" na čemu se temelji čvrstoća njemačke valute. Netko će reći: "Nije istina, čvrstoća njemačke valute temelji se na kapitalu i proizvodima što su ih vrijedni i marljivi Nijemci stjecali kroz desetljeća." Možda, ali ne zaboravite da nakon II. svjetskog rata vrijedni i marljivi Nijemci nisu imali ništa, čak ni gaće na štapu, a cijela im je zemlja izgledala kao Vukovar krajem 1991. Duboko u korijenu njemačke marke zapravo je USD. Istina je da su ga Nijemci de facto prerasli u drugoj polovici 20. stoljeća. Ali (tužna) činjenica je i da struktura i osnovica ne samo njemačke nego i većine drugih svjetskih valuta zapravo se posredno ili neposredno zasniva na američkom dolaru.

5) SLUČAJ "ZLATO"

A zašto su se sve te nacije i sve te valute zasnivale na američkom dolaru? Zato jer su Ameri u trenutku završetka II. svjetskog rata u svojim trezorima imali dvije trećine svih zaliha svjetskoga zlata. A imali su ga zato jer su nacije koje su se borile u ratu kupovale tijekom rata od Amera što im je trebalo, jer same nisu proizvodile. A čime su kupovale? Svojim zlatom! I tako malo po malo, ostadoše bez zlata svi osim Amera. A onda kad je završio rat, Ameri su rekli ovako: mi ćemo naš dolar učiniti konvertibilnim u zlato, a vi onda "naslonite" sve svoje valute na dolar, i to će vam onda biti kao da ste svoje valute naslonili na zlato. Tako je američki dolar postao "as good as gold" (dobar poput zlata).

6) IZGUBLJEN SLUČAJ

Kad su Ameri proglasili svoj dolar "as good as gold" dali su časnu titovu pionirsku riječ da neće štampati dolar kao dinar na Topčideru. Ali kao i svaka časna titova pionirska riječ koja se odnosi na štampanje novca, ni Ameri nisu uspjeli izdržati iskušenje. I tako su malo po malo izmicali obavezi da dolar bude konvertibilan u zlato, sve dok 1971 veledragi Richard Nixon nije zabio posljednji čavao u lijes dolarske konvertibilnosti. Čini se, međutim, kao da ljudi diljem svijeta to nisu baš skužili (možda jesu u umu, ali nisu u srcu), pa su i dalje nastavili smatrati američki dolar "as good as gold". I tako mi danas zbog toga imamo naftu koja se kupoprodaje isključivo u dolarima, zlato, i još puno toga. Nacionalne banke čuvaju svoje rezerve u dolarima (a one koje, poput Hrvatske narodne banke, rezerve čuvaju u nekoj drugoj valuti, ta "druga" valuta je gotovo bez izuzetka "naslonjena" na američki dolar). A Ameri su poludjeli. Štampaju dolare k'o da više nemaju sutra. I čini se kao da nemaju namjeru stati, što znači da će povući u crnu rupu sve nas zajedno koji se posredno ili neposredno naslanjamu na dolar u hiperinflaciju.

==============

I zato je ulaganje u plemenite kovine važno. A ako ne ulaganje, važno je barem znati kako cijela stvar funkcionira. Jer ako ne znate, bojim se da biste se jednog jutra mogli probuditi u svijetu koji nećete prepoznati.

Za više informacija, [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





ZLATO Empty
PostajNaslov: Re: ZLATO   ZLATO Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ZLATO
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Osnove ulaganja u zlato i srebro

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
DIONICE,LOTO I OSTALE IGRE NA SREĆU :: BURZA :: COMMODITIES-
Forum(o)Bir: