Početna stranicaRegistracijaLogin
VAŽNA OBAVIJEST !!! U cilju unaprijeđenja foruma i unaprijeđenje poslovanja kroz uvođenje novih proizvoda i instrumenata uvodimo instrument psovanja na forumu za sve naše pretplatnike. Izrazite svoje osjećaje prema drugima i postanite bolji investitor !!!Ekskluzivno !!! Forum Investitor je u posjedu tehničkih targeta najpoznatijeg tehničkog analitičara kolege za Crobex i neke od dionica sa zagrebačke burze. CROBEX 1100 HT-R-A 155 ATPL-R-A 240 LEDO-R-A 900 DIOK-R-A 0 TISK-R-A 78 DLKV-R-A 75 ULPL-R-A 160 ADPL-R-A 9 LKPC-R-A 340 Pratite promjene iz sata u sat ! Ostanite prisebni. Uključite radio ili TV prijemnik. Isključite aparate na struju i plin, zatvorite vodu. Upotrijebite specijalna ili priručna zaštitna sredstva, pancirke, šljemove, boce s kisikom. Zapamtite: Opasnost traje sve dok se ne oglasi ZVUČNI SIGNAL ZA PRESTANAK OPASNOSTI ili dok nadležne službe ne daju nove targete !

Share | 

DDJH-R-A

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost

PostajNaslov: DDJH-R-A   sri oľu 24, 2010 10:12 am

Sumnjiv im natječaj: Radnici Đure Đakovića prijete izlaskom na ulicu
Ili ćemo proizvoditi vagone ili će nas 3000 ići u štrajk!
Mjesec dana čekamo, vrijeme curi, a nama je svaki radni dan važan za očuvanje radnih mjesta. Sve stoji, a naše je strpljenje pri kraju – kazao je Željko Gavran, predsjednik Koordinacijskog odbora Sindikata metalaca Đure Đakovića.

Piše: Boris Gajdukov

Ne dobiju li do kraja tjedna pozitivan odgovor Vlade i Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture da je ponuda Đure Đakovića na natječaju za izradu 100 teretnih vagona za potrebe Hrvatskih željeznica između tri pristigle doista najpovoljnija, od ponedjeljka će stupiti u štrajk i krenuti u javne prosvjede.

“Žele nas uništiti!”

– Premijerka i resorni ministri za svoga su boravka u Brodu 14. studenoga radnicima Specijalnih vozila jamčili da će Đuro Đaković dobiti posao izrade 100 teretnih vagona za HŽ, a nakon toga još 200 takvih vagona. Rok za ponude na natječaj istekao je 19. veljače, a nikakve informacije nismo dobili. Doznali smo, međutim, da je ponuda Đure Đakovića prema onoj srbijanskog GOŠU-a i jedne češke tvrtke jedina ispunjavala tehničke i druge kriterije. Mjesec dana čekamo, vrijeme curi, a nama je svaki radni dan važan za očuvanje radnih mjesta. Sve stoji, a naše je strpljenje pri kraju – kazao je Željko Gavran, predsjednik Koordinacijskog odbora Sindikata metalaca Đure Đakovića.

Radnici su u strahu da bi natječaj čak mogao biti poništen

– To bi moglo 1000 Đakovićevih i još 2000 radnika kooperantskih tvrtki stajati posla i egzistencije – kaže Ivan Barić, predsjednik Udruge branitelja ĐĐ Specijalnih vozila.

U HŽ-Cargo nisu željeli komentirati izjave Đakovićevih radnika i najavu štrajka. Ističu da je natječajna procedura za posao izrade 100 teretnih vagona provedena prema zakonu i da su pristigle tri ponude.

– U zakonskom roku od 60 dana mi ćemo se očitovati. Za sada je obrada triju pristiglih ponuda još u tijeku, a tvrtke koje su ih podnijele na vrijeme ćemo obavijestiti – kažu u HŽ-Cargu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet oľu 25, 2010 1:41 pm

Zadnjih dana kupovao Đuru po 35 kuna, iako mi je Govnar tvrdio da to neće biti moguće, hhihi............

E moj kolega Govnaru, mlad si ti govnar naučiti ćeš i ti jednog dana navlačiti

Sad čekam proboj prema 38-39 kuna što neće biti teško dočekati uz nove poslove

POSLOVI
Janaf: Vlada gura poslove gradnje rezervoara Đuri Đakoviću?
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB - U moru sumornih vijesti i krize cijelih grana industrije gotovo senzacionalno zvuči da Jadranski naftovod (Janaf) objavljuje natječaje i nudi poslove vrijedne oko 1,4 milijarde kuna! U petak se zatvara prvi natječaj za gradnju triju velikih rezervoara u Sisku, od kojih je svaki kapaciteta čak 80.000 tona goriva.
Premda u Janafu (ZSE:JNAF-R-A) ne žele špekulirati o konačnoj cijeni posla, računa se da bi izvođači mogli zaraditi između 350 i 400 milijuna kuna. No, to nije sve, već u svibnju ove godine Janaf izlazi s još jednim natječajem i nudi trostruko veći posao - gradnju novih šest rezervoara u Omišlju na Krku, čak i većih od onih u Sisku. Sve zajedno, prema procjeni, riječ je o poslu (rezervoari plus infrastruktura) vrijednom oko 1,4 milijarde kuna.
Ostaci hrvatske metalske industrije, kao i one građevinske (60 posto investicije odnosi se na metalce, 40 posto na građevince), svjesni su da je u ovom državnom poslu spas. U kriznoj godini ni jedna od nekolicine preostalih većih hrvatskih tvrtki ne smije propustiti ovakvu priliku, riječ je o slamci spasa. Ljudi iz Janafa svjesni su situacije te i sami ističu kako će pobjednici na ovim natječajima osigurati sebi preživljavanje za iduće dvije, možda čak i tri godine. A uslijedit će i novi poslovi.

[Vrh] Go down
Fedya

Broj postova : 205
Registration date : 19.03.2010

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet oľu 25, 2010 10:59 pm

O ne !!!

Bakić dokupio 1000 komada !!!
Spašavaj se ko može !!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet oľu 25, 2010 11:34 pm

Fedya je napisao/la:
O ne !!!

Spašavaj se ko može !!!

Kolega Feđo ja znam da bi vi rado htjeli ovaj nebrušeni dragulj dobiti po 33 kune ali to ne bi bilo korektno prema kolegi Govnaru od braceka.

Znate on misli da neće biti Đure ispod 36 kuna, a ako padne onda će kao on sve sam kupiti........a to me jako brine.......što ako mu prisjedne..................mislim tolika količina na prazan želudac???????

Bolje mu je da naruči nekoliko paketa pilića za roštilj 12 kg za 270,84 kune
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet oľu 25, 2010 11:44 pm

1. DDJH

Dionica DDJH u odnosu cijene dionice na kapital spada u razred najjeftinijih tickera na burzi. Pogledom na bilancu, ne dolazimo do razloga zašto bi to tako bilo. Naime, samo cash na računu po dionici uzima gotovo polovicu vrijednosti dionice. Firma je umjereno zadužena, a pokrivenost kratkoročnih obveza sa kratkoročnom imovinom (cash + potraživanja+ostali oblici kratkoročne imovine) veća je nego duplo, što nalaže da je realan dug (onaj na koji teku kamate) otprilike polovina vrijednosti kapitala, te po tom kriteriju spada u skupinu kompanija sa vrlo stabilnom bilancom.

Možda razlog ovako jeftine cijene valja tražiti u činjenici da je ovo nisko profitabilna kompanija u državnom vlasništvu ( a država je apriori loš upravljač). Taj argument stoji, ali IMHO ne da bi se dionica diskontirala na trećinu kapitala. Za usporedbu.. dionica PTKM bilježi velike gubitke i udare na bilancu, pa se trži na 40% većim multiplama.

Možda su očekivanja negativna?Pa ne slažem se upotpunosti... Đuro je jedan od potencijalnih kandidata za posao modernizacije željeznice, u koju vlada RH u 2010 misli izdvojiti do 700 mil.kn. Nadalje, jedan je od potencijalnih kandidata za sudjelovanje u izgradnji JNAF-ovih spremnika u Sisku (tender se zatvara ovaj tjedan) u vrijednosti oko 400 mil.kn, te se još jedan tender (veći) otvara u svibnju, također za izgradnju JNAF-ovih spremnika u iznosu od ko 800 mil.kn.

Ukoliko Đuro dobije iti jedan od ovih poslova,ili barem samo jedan dio kolača samo jednog od ovih poslova, ova cijena momentalno postaje besmislena, jer sve da na tim poslovima zaradi 0 (nula kuna) ova valuacija cijene dionice uz gore navedene argumente o kapitalu je IMHO smiješna. Ukoliko Đuro ne dobije niti jedan od gore navedenih poslova, i dalje je dionica podcijenjena, jer smatram da su eventualna negativna očekivanja ugrađena u ovu cijenu.Sjetimo se da je cijena na ovim razinama bila i kada o ovim poslovima još nije niti bilo govora i kada za DDJH niste mogli naći jednu pozitivnu vijest.

Recentni pritisak na prodaju vršio je OTP indexni fond koji je morao rasprodati DDJH jer je dionica izašla iz Crobex-a,a taj fond svojim portfeljem replicira index.

Iz svega navedenog risk reward ratio je za mene povoljan.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet oľu 25, 2010 11:46 pm

Ehehej, kolega Govnaru, zar nisi ti nedavno meni govorio da Đuro neće ispod 36 kuna???

Sad ima te nakitim opet na 39, meni je to dosta a ti onda čekaj da Đuro dobije poslove
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   pet oľu 26, 2010 12:06 pm

30 36,20
250 36,01
1.000 36,00
260 35,68
330 35,67
30 35,63
54 35,57
180 35,46
150 35,45
5 35,37
Cijena Prodaja
37,30 34
37,32 56
37,33 50
37,35 100
37,40 150
37,48 80
37,49 579
37,50 230
37,80 58
37,90 20

JAKO NADBIDAVANJE NA DDJH......................
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   pet oľu 26, 2010 12:22 pm

POVLAČENJE ZA MNOM!!!!!!!!!!!
neprijateljski otpor je prejak..................
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   sub oľu 27, 2010 11:58 am

Fedya je napisao/la:
O ne !!!

Spašavaj se ko može !!!

Kolega, čim sam vidio ovo vaše upozorenje odmah sam sasuo sve po bidu govnaru11.
Sad sam se postavio na bid 30 kuna da i ja njemu budem potpora .
Dobro se dobrim vraća
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   sub oľu 27, 2010 2:30 pm

Zajcev je napisao/la:
Fedya je napisao/la:
O ne !!!

Spašavaj se ko može !!!

Kolega, čim sam vidio ovo vaše upozorenje odmah sam sasuo sve po bidu govnaru11.
Dobro se dobrim vraća

Bravo, tako ću i ja postupiti..............Govnar11 neka čeka na 36 kuna, a ja ću mu davati potporu na 29,99 kn
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet tra 01, 2010 2:48 pm

ZAMNOM POVLAČENJE drugovi, zar vam nisam reako da je još rano za juriš.

Izginuti ćete svi ko na Staljingradu

Juriššš na Zvijezdu
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet tra 01, 2010 4:31 pm

Mrgan7 je napisao/la:
ZAMNOM POVLAČENJE drugovi, zar vam nisam reako da je još rano za juriš.

Izginuti ćete svi ko na Staljingradu

Juriššš na Zvijezdu

aj ti prvi kreni na juriš da vidimo jel minirano
ako pogineš dobiti ćeš počasni plotun na moj trošak
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet tra 01, 2010 4:37 pm

tako je kolega Vidra. Kad Mrgan hvali dionicu to znači da je na asku. A mali od Todorića to nije shvatio na vrijeme pa pogibe sa DDJH hartijama u ruci
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet tra 01, 2010 4:39 pm

HVidra je napisao/la:
tako je kolega Vidra. Kad Mrgan hvali dionicu to znači da je na asku. A mali od Todorića to nije shvatio na vrijeme pa pogibe sa DDJH hartijama u ruci

A jbga ( koji je ovo tipfeler na forumu? ) da bi neko mogo da uzme pare neko mora i da ispuši
Tako ih ja valjam na Kabi
[Vrh] Go down
Fedya

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   uto tra 06, 2010 11:45 pm

Vidra je napisao/la:
Zajcev je napisao/la:
Fedya je napisao/la:
O ne !!!

Spašavaj se ko može !!!

Dobro se dobrim vraća

Bravo, tako ću i ja postupiti..............Govnar11 neka čeka na 36 kuna, a ja ću mu davati potporu na 29,99 kn

Hihihihihi, evo i Bakić iskrcao jedno iljadu komada Govnaru11 i ispao iz Top 10.
Izgleda da nas i Bakić čita pa se postavio na 30 kuna,hhihihi
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   sri tra 07, 2010 12:12 am

[quote="Fedya"]
Vidra je napisao/la:
Zajcev je napisao/la:
Fedya je napisao/la:
O ne !!!

Spašavaj se ko može !!!

Dobro se dobrim vraća

Naravno da nas čita...........

I ne samo to, nedavno me molio da ga uvrstim u pretplatnike za najnoviji broj KuciloOro Investor Bulletin, koji izlazi dvomjesečno.............

Stavio sam ga u režim promatranja, pa ako zadovolji naše visoke kriterije, dati ću mu priliku da nam pošalje dvije tisuće eura godišnje članarine

Znanje košta ..... a neznanje tipa Deluks i Govnar možete dobiti besplatno na poslovnom
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   sri tra 07, 2010 12:06 pm

Šta je ovome Đuri danas???

Opet Sindrom Bakić??

Pada ko biberov pimpać
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet tra 08, 2010 9:42 pm

Biće Đure kao šljunka po 30 kuna

Iz tvrtke Đuro Đaković Specijalna vozila objavili su priopćenje kojim se potvrđuje kako je HŽ Cargo poništio postupak javne nabave 100 teretnih vagona tipa Eanos-z
[Vrh] Go down
Fedya

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet tra 08, 2010 10:33 pm

U ovom teškom trenutku ne preostaje mi ništa drugo nego ponuditi ruku pomoći kolegi Govnaru11.
Tako da sam se odlučio sutra junački postaviti na bid na 30 kuna pa neka rešeta.
On je svoj posao odradio kupujući sve od 38 do 35, a ja ću preuzeti ovu najtežu etapu od 30 do 27.
Ali moram pohvaliti kolegu Govnara, stvarno je bez riječi skidao sve što smo mu stavljali na ask i nije tražio stanku ili okrijepu, nije naricao i plakao, nego je stisnuo zube i pregrizao to g...o.
Zato ćemo ga sutra lijepo riješiti muka i odgovornosti i preuzeti taj teret na naša pleća.
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI !!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   čet tra 08, 2010 10:59 pm

Fedya je napisao/la:
U ovom teškom trenutku ne preostaje mi ništa drugo nego ponuditi ruku pomoći kolegi Govnaru11.
Tako da sam se odlučio sutra junački postaviti na bid na 30 kuna pa neka rešeta.
On je svoj posao odradio kupujući sve od 38 do 35, a ja ću preuzeti ovu najtežu etapu od 30 do 27.
Ali moram pohvaliti kolegu Govnara, stvarno je bez riječi skidao sve što smo mu stavljali na ask i nije tražio stanku ili okrijepu, nije naricao i plakao, nego je stisnuo zube i pregrizao to g...o.
Zato ćemo ga sutra lijepo riješiti muka i odgovornosti i preuzeti taj teret na naša pleća.
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI !!!

imaš pravo, stvarno je duša od čovjeka

pa ni rođeni brat ne bi od nas otkupio DDJH po 38 kuna, a korisnik Govnar 11 je to stoički odradio...... svaka mu čast

sutra treba pomoći da lakše iziđe iz Đure na 30 kn, jer posla nema,
a zna se! manje posla = niža cijena
to je istina to su činjenice
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   sub tra 10, 2010 7:50 pm

Reći će vama Ranko.ovo ti je bila firma prava. ali šta. došla banda i sve pokrala.a ne bi oni krali dok je bilo Jugoslavije.skratilo bi ih za glavu ili poslalo na odmor u kosovsku mitrovicu pa ti sviraj prijatelju.nema to je zemlja prava bila a ne ova prčija što ono kažu. samo krade banda. a nemoš ti kad ima više bande od nas.
sve će rasćerdat.i ovo će u stečaj, slušaj ti Ranka. zna Ranko.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   ned tra 11, 2010 11:34 am

RankoBrlek je napisao/la:
Reći će vama Ranko.ovo ti je bila firma prava. ali šta. došla banda i sve pokrala.a ne bi oni krali dok je bilo Jugoslavije.skratilo bi ih za glavu ili poslalo na odmor u kosovsku mitrovicu pa ti sviraj prijatelju.nema to je zemlja prava bila a ne ova prčija što ono kažu. samo krade banda. a nemoš ti kad ima više bande od nas.
sve će rasćerdat.i ovo će u stečaj, slušaj ti Ranka. zna Ranko.

Dajte kolega Ranko malo manje viskija a više leda
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   ned tra 11, 2010 10:56 pm

DDJH.Pao ispod svih potpora, uključujući trend liniju iz ožujka 2009. i ispod zadnje Fibo linije.
Cijena ispod svih dugoročnih,srednjeročnih i kratkoročnih pomičnih presjeka. Plavom isprekidanom crtom označena moguća doljnja linija padajućeg kanala. Indikatori ne ukazuju na nekakve promjene. Otpori od prije su na 33 i 30 a dno je na 27,72.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   ned tra 11, 2010 10:59 pm

Srdjan7 je napisao/la:
DDJH.Pao ispod svih potpora, uključujući trend liniju iz ožujka 2009. i ispod zadnje Fibo linije.
Cijena ispod svih dugoročnih,srednjeročnih i kratkoročnih pomičnih presjeka. Plavom isprekidanom crtom označena moguća doljnja linija padajućeg kanala. Indikatori ne ukazuju na nekakve promjene. Otpori od prije su na 33 i 30 a dno je na 27,72.

Dno se ne nazire ni uz pomoć batiskafa
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   ned tra 11, 2010 11:08 pm

Felga je napisao/la:
Srdjan7 je napisao/la:

Dno se ne nazire ni uz pomoć batiskafa

Ma nemoj ti ćeš mi reći, ti ne bi prepoznala dobru priliku ni da ti je ispred kljuna u pol bijela dana
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: DDJH-R-A   

[Vrh] Go down

DDJH-R-A
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next