DIONICE,LOTO I OSTALE IGRE NA SREĆU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
VAŽNA OBAVIJEST !!! U cilju unaprijeđenja foruma i unaprijeđenje poslovanja kroz uvođenje novih proizvoda i instrumenata uvodimo instrument psovanja na forumu za sve naše pretplatnike. Izrazite svoje osjećaje prema drugima i postanite bolji investitor !!!Ekskluzivno !!! Forum Investitor je u posjedu tehničkih targeta najpoznatijeg tehničkog analitičara kolege za Crobex i neke od dionica sa zagrebačke burze. CROBEX 1100 HT-R-A 155 ATPL-R-A 240 LEDO-R-A 900 DIOK-R-A 0 TISK-R-A 78 DLKV-R-A 75 ULPL-R-A 160 ADPL-R-A 9 LKPC-R-A 340 Pratite promjene iz sata u sat ! Ostanite prisebni. Uključite radio ili TV prijemnik. Isključite aparate na struju i plin, zatvorite vodu. Upotrijebite specijalna ili priručna zaštitna sredstva, pancirke, šljemove, boce s kisikom. Zapamtite: Opasnost traje sve dok se ne oglasi ZVUČNI SIGNAL ZA PRESTANAK OPASNOSTI ili dok nadležne službe ne daju nove targete !

 

 BLJE-R-A

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimepon oľu 22, 2010 7:25 pm

Obzirom da mi je onemogućen odgovor na poslovnom, odgovoriti ću kolegi Deluksu ovdje.
Naime kolega Deluks živi u uvjerenju da je Roe najvažniji na burzi, što je potpuna besmislica. Kao da netko od dioničara ima nešto od Ledovog Roe-a?
Naravno da nema, jer mu je dividenda na nivou pola onog što isplaćuje jedna Tehnika, da HT i ne spominjem.
Očigledno čovjek nema pojma o burzi, jer da ima ne bi pisao takve bedastoće niti bi mu moderator to dopuštao.
Poznato je da je Belje godinama bilo podinvestirano i sada teče ponovni proces intenzivnog investiranja u tehnologiju, farme, tvornicu stočne hrane, vinski program i slično........

Belje će u roku od pet godina postati najjači proizvođač hrane u regiji i moći će hranu plasirati u cijeloj EU, a da bi to moglo mora investirati u najnovije tehnologije i to upravo čini.
Kolega Deluks kao obična neznalica, naravno nema pojma što će proiizvodnja hrane predstavljati za pet godina?
Njegov domet je sljadoled i ljimunada...................i mislim da se toga treba držati.
I naravno Đeronimovih skuta da mu ovaj dobaci koju mrvicu sa stola........ BLJE-R-A Lol

Dakle Ledo je na vrhu i može sam o dolje, a to će se vidjeti već na rezultatima prvog kvartala, i njegovu cijenu drži PBZ mirovinac, najgori fond manager koji je ikad hodao zemljom BLJE-R-A Icon_basketball

Dok je pred Beljem fantastična perspektiva i kao društvom i kao dionicom. BLJE-R-A Bom
Zarada će biti astronomska


Btw ta spodoba od Deluksa je mene pitala u Anvenue mallu vrijedi li Ledo tri booka, na što sam mu ja rekao da može vrijediti ako ima goodwill, i sad se on hvali da neki klinac zna. Pa on nema pojma o investiranju baš kao ni njegov indijanac Đeronimo ( kjem sam rekao da će popušiti na Washington Mutualu, a ovaj se pravio pametan i izgubio sve, a po forumima se hvali kakav je on veliki investitor )
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimepon oľu 22, 2010 7:49 pm

Hrana i voda će biti prioritet u idućih dvadeset godina......

evo pa pogledajte zašto će Belje biti tada na nekih 5.000 kuna a možda i više?

http://www.businessinsider.com/15-facts-about-the-coming-water-crisis-2010-3
[Vrh] Go down
Fedya

Fedya


Broj postova : 205
Registration date : 19.03.2010

BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimepon oľu 22, 2010 9:22 pm

Ajoj, kako korisnik valentine dere guzove korisnika DELUX-a.
Citiram valentine-a.


"Učenik je rekao po narudži ĐE RONIMO-a.
Učenik sluša učitelja.
Učenik liže pod po kojem hoda Učitelj.
Učenik je ponizan i vjeran.
Jedna pjesmica za učenika"


Hahahahahaa
Svaka čast kolega valentine i respect BLJE-R-A Icon_cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimepon oľu 22, 2010 10:14 pm

Fedya je napisao/la:
Ajoj, kako korisnik valentine dere guzove korisnika DELUX-a.
Citiram valentine-a.


"Učenik je rekao po narudži ĐE RONIMO-a.
Učenik sluša učitelja.
Učenik liže pod po kojem hoda Učitelj.
Učenik je ponizan i vjeran.
Jedna pjesmica za učenika"


Hahahahahaa
Svaka čast kolega valentine i respect BLJE-R-A Icon_cheers


Delux grašak iz Albanije BLJE-R-A Icon_cheers BLJE-R-A Icon_cheers BLJE-R-A Bom

Koji caaaaaaaarr BLJE-R-A Icon_basketball dribla Deluksa ko mladog majmuna BLJE-R-A Icon_smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 10:33 am

Pusti ti Kučiljo Bibera, nema on nikakvih kvalifikacija osim lokati visky i tući čašetine na ćeli.
Nego vidi kako ga prca Valentin;
Zapamti, državu su zaposjeli primitivci i s obzirom na današnje stanje nećeš ih još 30 godina maknuti. Tako ti je i na forumu, primitivizam na sve strane pršti, pa vidiš da likovi nasilništvom pokušavaju biti tzv. gurui foruma, tako ti je u politici, nasilništvom želi biti netko i nešto. To ti je dno dna kako stanja u državi tako i na forumu. S jedne strane ljubi ruku svome vođi, a s druge nasilnim obraćanjem pokušava biti netko i nešto. Imao sam prilike upoznati lika, ljubio je najvišem ruku, dok je s druge strane radio sve ono što mu svevišnji ne bi dozvolio. Znaš kako je kada ljubiš ruke svome vođi, a ližeš pod ispred kojeg hoda 

Pozdrav Biberu

KaraTeSaky
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 4:35 pm

AUUAAAA

Todorić će da upropasti ovu firmu, to je garant.
Tehnički bi ga se moglo braniti na 72 kune


Nema dividende, nema dobiti, a ROE mu je mali.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimečet oľu 25, 2010 3:11 pm

Zadnja cijena 80,75...

Kupnja se dobrano povukla....

Zona sigurne kupnje (tehnički) oko 73, da li ce doci do tamo, ja ne znam jer sam preglup. Pitat ću Geronima
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimečet oľu 25, 2010 4:58 pm

biber je napisao/la:
Zadnja cijena 80,75...

Kupnja se dobrano povukla....

Zona sigurne kupnje (tehnički) oko 73, da li ce doci do tamo, ja ne znam jer sam preglup. Pitat ću Geronima


Joj stari daj se konzultiraj sa nekim seljakom kaj se kuži u poljoprivredu, Geronimoa, Mediju, a možeš i nazvati savjetodavnu službu, da ti daju uputstva u kaj da uložiš BLJE-R-A 210589
Osobno mi se pričinja da imaš previše masnog tkiva na krivom mjestu BLJE-R-A Lol
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimečet oľu 25, 2010 9:37 pm

koliki je ROE?
ROA?
kolika vam je dividenda?

Nabijem vas na Todorica!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimečet oľu 25, 2010 10:43 pm

biber je napisao/la:
koliki je ROE?
ROA?
kolika vam je dividenda?

Nabijem vas na Todorica!



Buhahahaha stari moj tebi je sintol spržio i ono malo mozga što ti je dragi bog dao.

Preporučam tromjesečnu kuru špeka i luka da ti se barem tijelo očisti jer za mozak više nema šanse BLJE-R-A 861717 BLJE-R-A 644460

Špek možeš dobiti umjesto roe od belja, a za luk se javi u PIK Vinkovce BLJE-R-A 59507
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimened oľu 28, 2010 8:49 pm

kad BLJE dotakne 75 počinjem ulaziti BLJE-R-A 93736
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimened oľu 28, 2010 8:55 pm

HVidra je napisao/la:
kad BLJE dotakne 75 počinjem ulaziti BLJE-R-A 93736


Rambo zar nisi ti već ušao u Beljaru BLJE-R-A 644460
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimened oľu 28, 2010 8:56 pm

Nisam, to je bilo za vas glupane koji ližu jaja Todoriću za dvije kune! BLJE-R-A 49381
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 1:05 pm

Vidra / kucilo oro itd. je kupovao po 96, sada je cijena 78 kuna, to je minus od skoro 20 % u samo nekoliko tjedana.

Zna li netko na temelju čega je on to kupio?

lp
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 1:09 pm

biber je napisao/la:
Vidra / kucilo oro itd. je kupovao po 96, sada je cijena 78 kuna, to je minus od skoro 20 % u samo nekoliko tjedana.

Zna li netko na temelju čega je on to kupio?

lp

ahahahahaha, kako sam vas navukao da ko budaletine pljujete Todorića za male pare..............pa kupio sam samo sto komada Belja po 91,60kn.........................stvarno sitna lova u odnosu na gušt što sad umjesto da ja trošim vrijeme na pluuvanje Todorića, sad to činiš ti i Plavi - besplatno!!!! BLJE-R-A 38231


Bravo upravo ste navučeni BLJE-R-A 210589
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 1:34 pm

Ako belje ima input 100 a output 101 to je za mene gotovo pa neprofitabilno...
Dajte molim vas pogledajte NPM Blja

Nemojte mi pricati da reinvestira dobit...

Glavnica se povecala zadnje 3 godine za 0 kn a imovina narasla za milijardu...

Pretpostvaljam da znate da je to ISKLJUCIVO radi povecanja obveza...


I prestanite pisat da skrivaju dobit, skrivaju k...c palac

Daj neka mi jedan objasni racunovodstveno iz kojih se to stavak vidi da skrivaju dobit..
Price za malu djecu

Todorić je glup ko babin k.u.c, a nesposoban ko dva Kur.a
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 1:38 pm

Vidra je napisao/la:
biber je napisao/la:
Vidra / kucilo oro itd. je kupovao po 96, sada je cijena 78 kuna, to je minus od skoro 20 % u samo nekoliko tjedana.

Zna li netko na temelju čega je on to kupio?

lp

ahahahahaha, kako sam vas navukao da ko budaletine pljujete Todorića za male pare..............pa kupio sam samo sto komada Belja po 91,60kn.........................stvarno sitna lova u odnosu na gušt što sad umjesto da ja trošim vrijeme na pluuvanje Todorića, sad to činiš ti i Plavi - besplatno!!!! BLJE-R-A 38231


Bravo upravo ste navučeni BLJE-R-A 210589

Poglavice bojim se da su korisnici Plavi i Biber preglupi da bi shvatili. možda bi im to trebalo nacrtati u likovnu mapu, znate i sami da su obojica pala četvrti razred osnovne
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 2:05 pm

biber je napisao/la:
Ako belje ima input 100 a output 101 to je za mene gotovo pa neprofitabilno...
Dajte molim vas pogledajte NPM Blja

Nemojte mi pricati da reinvestira dobit...

Glavnica se povecala zadnje 3 godine za 0 kn a imovina narasla za milijardu...

Pretpostvaljam da znate da je to ISKLJUCIVO radi povecanja obveza...


I prestanite pisat da skrivaju dobit, skrivaju k...c palac

Daj neka mi jedan objasni racunovodstveno iz kojih se to stavak vidi da skrivaju dobit..
Price za malu djecu

Todorić je glup ko babin k.u.c, a nesposoban ko dva Kur.a

Kolega Delux

Ajmo okrenut plocu.
Blje ne reinvestira.
Blje ne skriva dobit.

Blje dobiva poticaje od drzave.
Blje uzgaja povrce, tovi prasce, uzgaja krave za mljeko (http://www.belje.hr/od_polja_do_stola.asp). Ako mogu seljaci imat profit na manju povrsinu more i Belje.
Blje dodaje vrijednost na uzgojeno (vidi gornji link).
Blje prodaje svoje proizvode tek kad se doda vrijednost.



Ovo gore su cinjenice.

A sad pitanje.
Koja stavka od gore navedenih je pojela pare?



Ako je odgovor nijedna mislim da kompletnoj upravi ukljucujuci i gosp. Todorica treba oduzeti poslovnu sposobnost i dati im skrbnike.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 2:11 pm

Kolega
pare su pojedene jer je posao gotovo pa neprofitabilan

Cekajte da Ptkm pocne poslovati po trzisnim uvjetima, pa kad gnojivo skoci jedno 2 puta u odnosu na cijenu koju sad placa belje, pa cemo onda vidjeti razvoj situacije...




Evo, necu vas vise gnjavit, ako vi vjerujete u ovu dionicu, jasno da cete ostati u njoj.
Nadam se da ja griješim a da ste vi u pravu, jer ja blje nit cu kupit niti ga imam
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 2:13 pm

Price o neprofitabilnom poslu su za malu djecu.
Ako moze seljak kad mu drzava isplati poticaje bit profitabilan mislim da i firma koja dodaje novu vrijednost na te iste proizvode moze imati profit.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 3:32 pm

Ma pusti ih Davorine, to su mali jalnuši, koji misle da su veliki investitori iako su za svaki klinac trčali k meni po savjet.................
naročito onaj Delukse i Plavi, jadni i kukavni nemaju pojma pa onda zivkaju.................
Da bi znali zarađivati i bili vrhunski informirani pogledajte brand stranicewww.kucilooro.webs.com
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 5:19 pm

Belje u sklopu Agrokora potpisalo ugovor sa VIrom
http://www.business.hr/hr...&utm_content=RSStitle
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 8:14 pm

DOBRO - BOLJE- BELJE



POSLOVI


Agrokoru 80 milijuna vrijedan ugovor s Virom i Sladoranom


Autor/izvor: SEEbiz / H DARDA - Poljoprivredno-preređivačke tvrtke Belje, Vupik i PIK Vinkovci potpisale su danas u Upravi Belja u Dardi ugovore o proizvodnji šećerne repe s virovitičkom Tvornicom šećera Viro i županjskom Sladoranom.


Sve tri tvrtke koje će proizvoditi za šećerane u vlasništvu Vira (ZSE:VIRO-R-A) članice su Todorićevog koncerna Agrokor. Ukupno će se šećernom repom, za potrebe ovih šećerana, zasijati 3970 hektara, od čega 2100 u Belju, tisuću u Vupiku (ZSE:VPIK-R-A) i 870 hektara u PIK-u Vinkovci (ZSE:PIVK-R-A). Predsjednik Uprave Belja (ZSE:BLJE-R-A) Goran Pajnić rekao je kako se vrijednost danas potpisanog ugovora procjenjuje na više od 80 milijuna kuna. Dodao je kako je Belje prošle godine na površini od 1500 hektara za šećeranu Viro proizvelo 116.300 tona šećerne repe.

Napomenuo je kako se potpisivanjem ugovora želi pokazati kako i u teškim trenutcima za poljoprivredu može postojati konkurentna proizvodnja te dati potpora hrvatskoj prehrambeno-prerađivačkoj industriji finaliziranjem proizvoda domaćeg ratarstva u njihovim kapacitetima.

Predsjednik Uprave šećerane Viro Željko Zadro rekao je kako se ove godine u županjskoj i virovitičkoj šećerani planira sjetva 24.000 hektara šećerne repe, a očekuje se ukupna proizvodnja od oko 160.000 tona šećera. Ocijenio je kako su šećer i duhan jedine dvije kulture u kojima se hrvatska proizvodnja uklapa u europske statistike.

Na novinarski upit znači li da s osječkom šećeranom Kandit premijer uopće nisu vođeni pregovori, ili su vođeni ali nisu uspješno okončani, Pajnić je odgovorio kako tvrtka prati [color:0787=#018d25 !important]razvoj događanja oko osječke šećerane te "da su u pregovorima", o čemu će se odlučiti u idućem razdoblju.

Potvrdio je da je Belje prethodnih godina surađivalo s osječkom šećeranom, ali u manjem obimu nego s virovitičkom i županjskom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 8:21 pm

Zagrebačka tvrtka 'M-SAN Ulaganja' iz Zagreba stekla potraživanje od 45 milijuna kuna i želi preuzeti posrnulo 'Poljoprivredno poduzeće Orahovica' d.d.


Orahovica: Informatički kapital seli u slavonski agrar


Proteklih godina poljoprivrednu proizvodnju 'PP Orahovice' sufinancirala je osječka tvrtka 'Žito' u vlasništvu Marka Pipunića.





Zbog recesije, poremećaja na domaćem tržištu i smanjenih državnih poticaja poljoprivredi 'Poljoprivredni kombinat Orahovica' se posljednjih godina bori s financijskim teškoćama za koje je upitno da će uspjeti riješiti bez dokapitalizacije i novog vlasnika.

Neplaćene obveze 'PP Orahovice', poduzeća sa više od 6000 hektara oranica, 700 hektara ribnjačarskih proizvoda, 350 hektara lješnjaka, silosima kapaciteta 35.000 tona i drugim proizvodnim kapacitetima narasle su na 135 milijuna kuna, a gotovo polovica tog iznosa već je dospjela na naplatu. Zbog nelikvidnosti tvrtka se održava preskupim zajmovima i kompenzacijama, pa će tako i proljetnu sjetvu, u vrijednosti oko 50 milijuna kuna, financirati 'Agrokor'. Oko 360 radničkih dioničara vlasnici su 85,2 posto dionica temeljnog kapitala od oko 116 milijuna kuna čija je vrijednost danas upitna. Iako se dionicom (PPOR-R-A) nije trgovalo na Zagrebačkoj burzi za otkup dionice, kojoj je nominalna vrijednost 106 kuna, zanimanje je pokazala tvrtka 'M-SAN Ulaganja iz Zagreba kojoj to nije prva akvizicija u agraru.

Proteklih godina poljoprivrednu proizvodnju 'PP Orahovice' sufinancirala je osječka tvrtka 'Žito' u vlasništvu Marka Pipunića koja je svoje potraživanje od 45 milijuna kuna prenijela tvrtki 'M SAN Ulaganja u vlasništvu Stipe Matića.

- Imamo kapital, znanje, spremnost i volju, te vidimo veliki potencijal koje 'PP Orahovica' ima i koji su radnici godinama gradili. To bi, u konačnici, trebalo rezultirati zdravom, konkurentnom i tržištu prepoznatljivom tvrtkom. Kao novi investitor odmah smo spremni uložiti i prenijeti već razvijene resurse, te dati punu podršku razvoju poslovanja. Uzevši u obzir trenutno stanje firme, globalno ekonomsko okružje, za dionice nominalne vrijednosti od 106 kuna, spremni smo platiti daleko više, što bi bila pravedna zarada za svakog od malih dioničara. Za ovu financijsku transakciju imamo potporu drugog glavnog vjerovnika 'Hypo banke' i sindikata PPDIV-a, a daljnje poslovanje namjeravamo voditi u skladu s Kolektivnim ugovorom o pravima i obvezama radnika PP Orahovice, izjavio je Matić najavljujući da će, u slučaju da za prodaju dionica mali dioničari ne pokažu zanimanje, svojih 45 milijuna kuna povući i potražiti drugu poslovnu priliku za investiranje.

Vijest o ulasku novog vlasnika Uprava PP Orahovice doživljava kao pokušaj neprijateljskog preuzimanja. – Mi se nalazimo u teškoćama, ali one nisu nerješive, pa smatramo da prodaja dionica za radnike nije najbolje rješenje. Sve se to odvija nekako brzo, pa smatramo da bi razmatranje ponude 'M-SAN Ulaganja trebalo odgoditi s time da, poslije, prodajna vrijednost dionice ne bi smjela biti manja od 700 kuna, kaže predsjednik Uprave Dušan Alebić koji gotovo 20 godina vodi ovu tvrtku.
[Vrh] Go down
Fedya

Fedya


Broj postova : 205
Registration date : 19.03.2010

BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 9:59 pm

davorin je napisao/la:
Zagrebačka tvrtka 'M-SAN Ulaganja' iz Zagreba stekla potraživanje od 45 milijuna kuna i želi preuzeti posrnulo 'Poljoprivredno poduzeće Orahovica' d.d.


Orahovica: Informatički kapital seli u slavonski agrar


Proteklih godina poljoprivrednu proizvodnju 'PP Orahovice' sufinancirala je osječka tvrtka 'Žito' u vlasništvu Marka Pipunića.





Zbog recesije, poremećaja na domaćem tržištu i smanjenih državnih poticaja poljoprivredi 'Poljoprivredni kombinat Orahovica' se posljednjih godina bori s financijskim teškoćama za koje je upitno da će uspjeti riješiti bez dokapitalizacije i novog vlasnika.

Neplaćene obveze 'PP Orahovice', poduzeća sa više od 6000 hektara oranica, 700 hektara ribnjačarskih proizvoda, 350 hektara lješnjaka, silosima kapaciteta 35.000 tona i drugim proizvodnim kapacitetima narasle su na 135 milijuna kuna, a gotovo polovica tog iznosa već je dospjela na naplatu. Zbog nelikvidnosti tvrtka se održava preskupim zajmovima i kompenzacijama, pa će tako i proljetnu sjetvu, u vrijednosti oko 50 milijuna kuna, financirati 'Agrokor'. Oko 360 radničkih dioničara vlasnici su 85,2 posto dionica temeljnog kapitala od oko 116 milijuna kuna čija je vrijednost danas upitna. Iako se dionicom (PPOR-R-A) nije trgovalo na Zagrebačkoj burzi za otkup dionice, kojoj je nominalna vrijednost 106 kuna, zanimanje je pokazala tvrtka 'M-SAN Ulaganja iz Zagreba kojoj to nije prva akvizicija u agraru.

Proteklih godina poljoprivrednu proizvodnju 'PP Orahovice' sufinancirala je osječka tvrtka 'Žito' u vlasništvu Marka Pipunića koja je svoje potraživanje od 45 milijuna kuna prenijela tvrtki 'M SAN Ulaganja u vlasništvu Stipe Matića.

- Imamo kapital, znanje, spremnost i volju, te vidimo veliki potencijal koje 'PP Orahovica' ima i koji su radnici godinama gradili. To bi, u konačnici, trebalo rezultirati zdravom, konkurentnom i tržištu prepoznatljivom tvrtkom. Kao novi investitor odmah smo spremni uložiti i prenijeti već razvijene resurse, te dati punu podršku razvoju poslovanja. Uzevši u obzir trenutno stanje firme, globalno ekonomsko okružje, za dionice nominalne vrijednosti od 106 kuna, spremni smo platiti daleko više, što bi bila pravedna zarada za svakog od malih dioničara. Za ovu financijsku transakciju imamo potporu drugog glavnog vjerovnika 'Hypo banke' i sindikata PPDIV-a, a daljnje poslovanje namjeravamo voditi u skladu s Kolektivnim ugovorom o pravima i obvezama radnika PP Orahovice, izjavio je Matić najavljujući da će, u slučaju da za prodaju dionica mali dioničari ne pokažu zanimanje, svojih 45 milijuna kuna povući i potražiti drugu poslovnu priliku za investiranje.

Vijest o ulasku novog vlasnika Uprava PP Orahovice doživljava kao pokušaj neprijateljskog preuzimanja. – Mi se nalazimo u teškoćama, ali one nisu nerješive, pa smatramo da prodaja dionica za radnike nije najbolje rješenje. Sve se to odvija nekako brzo, pa smatramo da bi razmatranje ponude 'M-SAN Ulaganja trebalo odgoditi s time da, poslije, prodajna vrijednost dionice ne bi smjela biti manja od 700 kuna, kaže predsjednik Uprave Dušan Alebić koji gotovo 20 godina vodi ovu tvrtku.


Kakve sad to veze ima sa Beljem?
Moderatori BLJE-R-A 93736
[Vrh] Go down
Sponsored content





BLJE-R-A Empty
PostajNaslov: Re: BLJE-R-A   BLJE-R-A Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
BLJE-R-A
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
DIONICE,LOTO I OSTALE IGRE NA SREĆU :: BURZA :: DIONICE-
Forum(o)Bir: